پیکاپ پاسپورت آمریکا پیکاپ ویزای آمریکا پیکاپ پاسپورت انگلیس وقت سفارت آمریکا

تحصیل در آمریکا 2 - برنامه ریزی قبل از عزیمت (مدارک مورد نیاز)

مدارک مورد نیاز هر گونه مدرک مهم را که به سابقه حقوقی پزشکی وتحصیلی تان مرتبط می شود را همراه خود به آمریکا بیاورید. هنگام سفر تمامی مدارک مهم را به همراه داشته باشید و پس از رسیدن آنها را در چمدان خود نگذارید. آنها را به شخص دیگری ندهید مگر اینکه آن شخص کارت شناسایی خود را نشان دهد که ثابت کند دارای مجوز برای دریافت آن مدارک است.

مدارک حقوقی

به عنوان فردی خارجی که وارد آمریکا می شود شما باید مدارک ذیل را که وضعیت حقوقی شما را نشان می دهد به همراه داشته باشید. برای ورود واقامت در آمریکا به آنها نیاز خواهید داشت و اگر طی مدت زمان اقامتتان کشور را ترک کنید،  برای ورود مجدد به آن نیاز خواهید داشت. حفظ اعتبار مداوم این مدارک حائز اهمیت است.   

·         گذرنامه معتبر که در کشورتان صادر شده است (تاریخ انقضاء آن تا شش ماه قبل از تاریخ ورودتان باید اعتبار داشته باشد)

·         ویزای غیر مهاجرتی مهر شده توسط مامور کنسولی در سفارت یا کنسولگری در آمریکا در گذرنامه تان (برای راهنمایی های مفصل در مورد تقاضای ویزا به فصل 3 مراجعه نمایید).

·         گواهینامه کسب صلاحیت (فرم20-l یا 2019-ds)

·         سابقه ورود و خروج (فرم94-l) به احتمال زیاد فرم 94-l را در هواپیما دریافت خواهید کرد. آنرا پر کنید و برای دادن به مامور مهاجرت که هنگام ورود در فرودگاه به شما کمک خواهد کرد آماده کنید (برای اطلاعات بیشتر در مورد فرم 94-l ونمونه ای از آن به فصل 3 مراجعه نمایید).

همچنین به همراه داشتن یک نسخه رسمی و تائید شده شناسنامه تان فکر خوبی است زیرا ممکن است هنگام در خواست فرمهای مختلف شناسایی وسایر مدارک در آمریکا به آن نیاز داشته باشید. اگر متاهل هستید وهمسرتان به همراه شما سفر می کند یک نسخه از گواهی یا قباله ازدواج یا سایر مدارک اثبات کننده ازدواج را به همراه داشته باشید. در صورتی که آنها را کسب کنید.

 

گواهینامه واکسیناسیون و مایه کوبی

اکثر کالج ها و دانشگاه های آمریکا دارای شرایط خاصی برای مایه کوبی هستند که باید قبل از ثبت نام در کلاس آنها را برآورده نمایید. اینها معمولا شامل نشان دادن مصونیت در مقابل سرخک گوشک و سرخچه هستند. بسیاری از دانشگاهها همچنین تقاضای آزمایش جدید سل (طی شش ماه تا یک سال گذشته ) از طریق پوست، یا عکسبرداری سینه برای غربالگری  بیماری سل را دارند.اگر سوالی دارید با مشاورین دانشجویان خارجی چک کنید.

در حالیکه شرایط از دانشگاه به دانشگاه متفاوت است، یکی از روشهای مفید برای ثبت کردن و پیگیری و دنبال کردن مایه کوبی هاٰ؛ استفاده از "گواهینامه بین المللی واکسیناسیون یا طب پیشگیری" است که توسط سازمان بهداشت جهانی (who) صادر می شود. این کارت زرد رنگ را می توانید از طریق پزشک یا خدمات بهداشت عموم در کشورتان کسب کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد سفر به خارج و بهداشت به وب سایت سازمان بهداشت جهانی مراجعه نمایید.

 

نسخه برای دارو و عینک

هنگامی که وارد آمریکا می شوید باید هر گونه دارویی را که با خود حمل میکنید هنگام ورود به اطلاع مقامات گمرکی برسانید. برخی داروهارا نمی توان وارد کشور کرد. اگر سوالی دارید قبل از عزیمت با سفارت یا کنسولگری آمریکا چک کنید. اگر به صورت مرتب از داروی نسخه ای استفاده میکنید مقدار کافی ازآن ویک کپی از نسخه ای که به زبان انگلیسی نوشته شده باشد را به همراه خود بیاورید. اگر از عینک استفاده میکنید فکر خوبی است که یک عینک اضافی نیز با خود داشته باشید در صورت امکان یک کپی از نسخه عینک که به زبان انگلیسی نوشته شده باشد را داشته باشید.

 

سوابق پزشکی و دندان پزشکی

در صورت امکان سوابق پزشکی و دندان پزشکی به روز شده و مفصلی را برای خود و تمامی افراد وابسته ای که با شما سفر میکنند به همراه بیاورید. این سوابق ویزیت های اخیر شما را برای آزمایشات کلی آزمایش خون چکآپهای دندان پزشکی و چشم پزشکی عکسبرداری و سایر موارد به متخصصین مراقبتهای پزشکی ارائه می دهد. این امر به پزشکان در آمریکا کمک خواهد کرد تا در مورد تشخیص ها و درمانهای گذشته درک بهتری داشته باشند و به شما کمک خواهد کرد تا از پرداخت برای انجام مجدد این آزمایشات در آمریکا خودداری کنید.

 

مدارک تحصیلی

ریز نمرات رسمی خود را از مدارس کالج ها دانشگاه ها به علاوه رئوس مطالب، کاتالوگها، جزوه ها، توضیحات مربوط به دوره ها و سایر مدارک مربوطه  که توسط آخرین دانشگاهی که در آنجا تحصیل کردید را به همراه خود بیاورید. در صورتی که سوالاتی در مورد واحدهای تحصیلی یا قرار دادن شما در دوره هایی در کالج یا دانشگاه آمریکا بروز کند، این مدارک به مامور پذیرش ودپارتمانهای تحصیلی کمک خواهد کرد.

 

 

اطلاعات تماس

 اطمینان کسب کنید که نام نشانی وشماره تلفن فردی که در صورت تاخیر یا امر اورژانسی در دانشگاه آمریکا میتوان با او تماس گرفت را به همراه داشته باشید. همچنین نام نشانی و شماره تلفن شخصی که می توان در کشورتان با او تماس گرفت به علاوه نام نشانی و شماره تلفن سفارت یا کنسولگری یا نهاد دیگر کشورتان در آمریکا همچون نمایندگی های تحصیلی یا ضمانت را نیز داشته باشید.


تاریخ انتشار :30 فروردین 1393