پیکاپ پاسپورت آمریکا پیکاپ ویزای آمریکا پیکاپ پاسپورت انگلیس وقت سفارت آمریکا

۸ جاذبه برتر کیرنز | بازدید از جاذبه توریستی استرالیا

آیا قصد سفر به استرالیا و تماشای ۸ جاذبه برتر کیرنز رادارید ؟ شاید بهتر باشد قبل از سفر به این کشور اطلاعاتی را در خصوص ۸ جاذبه برتر کیرنز کسب کنید.ما با انتشار این مطلب دانسته‌های شما را راجع به سفری لذت‌بخش به استرالیا افزایش‌خواهیم داد.

۸ جاذبه برتر کیرنز

آیا قصد سفر به استرالیا و تماشای ۸ جاذبه برتر کیرنز رادارید ؟ شاید بهتر باشد قبل از سفر به این کشور اطلاعاتی را در خصوص ۸ جاذبه برتر کیرنز کسب کنید.ما با انتشار این مطلب دانسته‌های شما را راجع به سفری لذت‌بخش  به استرالیا افزایش‌خواهیم داد.


۸ جاذبه برتر کیرنز (Cairns) - استرالیا

کیرنز با آب و هوای استوایی و توریستی محلی دیدنی بین دیواره بزرگ مرجانی و جنگل های بارانی سرسبز و فلات پر ابر آثرتون تیبل لند (Atherton Tableland) است. بسیاری از مسافرها از کیرنز به عنوان مبدا گشت و گذار در دیدنی های طبیعی ارزشمند اطراف استفاده می کنند اما از خود جنب و جوش در کیرنز هم لذت می برند. خیابان های نخل دار و انبوهی از آژانس های گردشگری در شهر برای معرفی ۸ جاذبه برتر کیرنز به حال و هوای استوایی آن می افزایند.شما میتوانید با اخذ ویزای استرالیا سفری فوق العاده ای را برای خود فراهم کنید.

۸ جاذبه برتر کیرنز 2

یکی از وقت گذرانی های مورد علاقه اینجا، گردش در کیرنز اسپلانید، تفرجگاه لب آب محاصره شده میان پارک ها، زمین های بازی، کافه ها و جاذبه های آبی (پارک آبی) است. سواحل دیدنی آن تا شمال و جنوب شهر از خلیج ترینیتی تا پورت داگلاس امتداد دارد و خود کیرنز ساحل ندارد.سفر به دیواره بزرگ مرجانی، جزایر استوایی، ماجراجویی های حیات وحش در منطقه میراث جهانی وت تروپیکس (Wet Tropics) و سفرهای دیدنی به روستای جنگل بارانی کوراندا در صدر مقاصد اینجاست. تعجبی ندارد که کیرنز جزو چهار مقصد برتر توریستی استرالیا باشد.

۱- تفرجگاه کیرنز

می توانید در تفرجگاه کیرنز از قدم زدن موقع طلوع یا غروب آفتاب لذت ببرید یا محو جنب و جوش این شهر صمیمی شوید. یک دگرگونی عمده باعث شد چهره این نوار لب آبی به کانون اجتماعی و تفریحی سرزنده ای برای محلی ها و مسافران تبدیل شود. این تفرجگاه که به داخل شهر هم گسترش می یابد، حالا بوستان های استوایی سرسبز، زمین بازی، حوضچه آب تنی و تفرجگاه لب آب دارد. زندگی پرندگان هم در درختان مانگرو و سطوح صاف جذر و مدی فراوان است و این نشانه های عالی، درباره اکولوژی منطقه چیزهای زیادی نشان می دهد.

۸ جاذبه برتر کیرنز3

در بین گنجینه های جاذبه های رایگان، یک بوستان سنگ نوردی، زمین های والیبال ساحلی، مسیر دوچرخه سواری، پارک اسکیت سواری، زمین های آب بازی و خیلی چیزهای دیگر هست. رستوران ها و کافه های آن انواع غذاها را ارائه می دهند و کسانی که برای پیک نیک بیرون می روند می بینند کنار چمن ها پر از منقل برای درست کردن غذاهای کبابی است.

۸ جاذبه برتر کیرنز 4

۲- باغ های گیاه شناسی کیرنز

باغ های گیاه شناسی کیرنز که در اصل در سال ۱۸۸۶ تاسیس شد یکی از برترین مجموعه های گیاهان استوایی در استرالیا است. اهالی باغبانی می توانند در باغ های رنگارنگی گردش کنند که بیش از ۴۰۰۰ گونه مختلف گیاهی را به نمایش گذاشته است. باغ فلکر (Flecker) زیستگاه بومی گیاهان استوایی در جهان با گیاهان جنگلی و استوایی جنوب شرق آسیا، آفریقا، آمریکای جنوبی و کوئینزلند است. مسافران می توانند از این جا در امتداد پهن گذر رین فارست (Rainforest) تا دریاچه سنتنری بروند که بهشت پرندگان با زیستگاه دارای منابع آب شیرین و شور است.

۸ جاذبه برتر کیرنز 5

از باغ های اصلی دنبال جای پاها می توان به جنگل بارانی در برآمدگی های کوه ویت فیلد رفت و از مناظر زیبای شهر و ساحل لذت برد. از جمله دیدنی های جالب دیگر، باغ بهره برداری بومیان، مجموعه بامبو، خانه های سرخسی و باغ میراث گوندوانان (Gondwanan) که مختص تاریخ تحول گیاهان استوایی استرالیا است. بعد از گردشی در شکوفه های رنگارنگ و شگفتی های گیاهی، می توانید در کافه کوچک شلوغ آن استراحت کنید یا در کتاب فروشی اش گردش کنید. این دو جاذبه محبوب کیرنز هستند و از همه بهتر این که رایگان هستند.

۳- پارک فرهنگی بومی تجاپوکای (Tjapukai)

پارک فرهنگی بومی تجاپوکای در میان جنگل های بارانی سرسبز، در فاصله ۱۵ دقیقه رانندگی تا کیرنز، یکی از قدیمی ترین فرهنگ های روی زمین را به نمایش در می آورد. به مدت بیش از ۲۵ سال این مرکز توفقگاه محبوب توریست ها بوده و به لطف ایستگاه اسکای ریل (Skyrail) در همان حوالی پر از تورهایی به مقصد کوراندا (Kuranda) می باشد.

۸ جاذبه برتر کیرنز6

اجراهای رقص، موسیقی، قصه سرایی و نمایشگاه ها فرهنگ غنی مردم تجاپوکای را احیا می کند. مهمان ها می توانند نواختن دیدگریدو را یاد بگیرند، بومرنگ پرتاب کنند، نیزه پرتاب کنند، و گیاهان دارویی پیدا کنند. بازدیدهای روزانه با فعالیت های طول روز و بازدیدهای شبانه با شام، جشن های دور آتش و اجراهای زنده منتظر شماست. مهمانان بعد از این فعالیت ها می توانند از وعده غذایی در رستوران بومرنگ لذت ببرند یا در گالری آثار هنری گشتی بزنند.

۸ جاذبه برتر کیرنز 7

۴- کوراندا

یکی از پرطرفدارترین سفرهای یک روزه از کیرنز به کوراندا در جنگل های بارانی آثرتون تیبل لند است. کوراندا یکی از پر بازدید ترین مکان ها از بین ۸ جاذبه برتر کیرنز میباشد رفتن به کوراندا خودش کلی جذابیت دارد. از خارج کیرنز با مسیر کابلی جنگل بارانی اسکای لاین می توانید وارد جنگل های بارانی شوید که جزو میراث جهانی است و به تنگ دره و رود بارون نظر بیندازید. گزینه دیگر هم این است که از مسیر ریلی دیدنی کوراندا تا جنگل بارانی بروید و از آبشارهای خنک و حوضچه های پر آب رد شوید. مسافرانی که خودشان به این مکان می آیند هم از دیدن منظره ها لذت می برند.

۸ جاذبه برتر کیرنز8

وقتی به آن جا رسیدید، حتما باید بازار کوراندا را ببینید. هم بازار اصلی و هم بازار میراث، هر روز باز هستند و جلویشان صنایع دستی، هنر بومیان، سوغاتی، جواهر و خوردنی های استوایی هست. جاذبه های پر طرفدار دیگر شامل منطقه محاقظت شده پروانه های استرالیایی، دنیای پرندگان، بزرگ ترین مجموعه پرندگان در فضای نسبتا آزاد در استرالیا، باغ کوالاهای کوراندا و پارک طبیعت جنگل های بارانی است. بسیاری مسافران همراه این سفر به پارک فرهنگی بومیان تجاپوکای هم سر می زنند.

۵- پارک ملی تنگ دره بارون (Barron)

بخشی از محدوده میراث جهانی استوایی به نام پارک ملی تنگ دره بارون نیز نگین دیگری در مناطق حیات وحش خیره کننده منتهی الیه شمالی کوئینزلند است. در اطراف این قله های بلند، جنگل های بارانی متراکم وجود دارد و آبشارهای باشکوهش به رود بارون و انشعابات آن می ریزند. بهترین راه برای دیدن این زیبایی طبیعی بکر، راه آهن دیدنی کوراندا یا مسیر کابلی جنگل بارانی اسکای لاین است. یک مشخصه به خصوص جذاب آن به ویژه در فصل باران، آبشار ۲۶۰ متری بارون است. مسافرانی که می خواهند یکی دو روز را در این منطقه صرف دیدنی ها کنند می توانند از خودرو استفاده کنند.

۸ جاذبه برتر کیرنز9

۶- پارک ملی جزیره گرین

جزیره گرین در محاصره جنگل های بارانی و دیواره های مرجانی است و بهشتی استوایی است که تا کیرنز با قایق مسافت کمی دارد. غواصی، غواصی در آب های عمیق و آب تنی فعالیت های اصلی هستند و آن ها که ترجیح می دهند خیس نشوند می توانند از داخل قایق تمام شیشه ای یا گذرگاه زیر آبی، زندگی آبزیان را ببینند. گشت و گذار در خود جزیره هم تفریح خوبی است. پیاده روهای زیبا، در سرتاسر این فضای سرسبز پیچ و تاب می خورند و مهمان ها می توانند در حوضچه جزیره تنی به آب بزنند.

۸ جاذبه برتر کیرنز 9

جزیره مرجانی همان اطراف به نام مایکل مس کی (Michaelmas Cay) جایگاه چند هزار پرنده دریایی است و یکی از بزرگترین زیستگاه های پرندگان بر روی دیواره بزرگ مرجانی است.

۷- پارک ملی جزیره فیتزروی (Fitzroy)

این مکان یکی از بهترین ها و جزو ۸ جاذبه برتر کیرنز میباشد . حدود ۴۵ دقیقه دورتر از کیرنز با قایق، جزیره فیتزروی پر از آفتاب، ماسه و دریاست. سواحل احاطه شده توسط جنگل های بارانی اصلی ترین جاذبه اینجا هستند و مهمانان می توانند در آن غواصی، شنا و کایاک سواری کنند. در شمال جزیره مسیرهای پیاده روی به یک فانوس دریایی و نمای جهان بین از بالای جزیره می رسد. مسافران می توانند در مرجان های رنگارنگ جزیره فیتزروی کوچک گردش کنند که با قایق نیم ساعت راه است.

۸ جاذبه برتر کیرنز 10

۸- خور پالم (Palm)

حدود ۲۵ دقیقه آن سوتر از جزیره در سمت شمال، خور پالم دارای سواحلی پر از نخل و استراحتگاه های مجلل اسپا است. آرامش و سکوت با گستره تماشایی اش و رستوران ها و کافه های متعددش در ساحل قرار دارند. بیشتر مواقع سال، شنا محدودیتی ندارد به جز موقع محدودی که احتمال وجود عروس ماهی و کروکدیل هست. مسافران می توانند در عوض روی ماسه های پودر مانند قدم بزنند و از منظره دریا لذت ببرند. عاشقان حیوانات هم از ماجراهای کروکدیلی هارتلی که نمایشگاهی جالب از کروکدیل ها و پارک حیات وحش است لذت خواهند برد و به باغ وحش استوایی کیرتز می روند که پر از خزندگان، پرندگان، کوالا، اوپوسوم، پدلیلیون، دینگو و ومبات است.

۸ جاذبه برتر کیرنز 11

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت استرالیا،اخذ ویزای استرالیا و در نهایت اقامت در استرالیا با تور استرالیا پیش روی شما خواهیم گذاشت.

منبع :

iranankara

تاریخ انتشار :21 تیر 1396