پیکاپ پاسپورت آمریکا پیکاپ ویزای آمریکا پیکاپ پاسپورت انگلیس وقت سفارت آمریکا

کاخ کاسا لوما تورنتو | کاخ مجلل و بزرگ در شهر تورنتو

آیا قصد سفر و تماشای عمارتی بسیار زیبا ، مجلل و بزرگ در شهر تورنتو را دارید؟ما با ارائه این مقاله شما را برای سفر به کاخ کاسا لوما تورنتو همراهی خواهیم کرد.

کاخ کاسا لوما تورنتو

آیا قصد سفر و تماشای عمارتی بسیار زیبا ، مجلل و بزرگ در شهر تورنتو را دارید؟ما با ارائه این مقاله شما را برای سفر به کاخ کاسا لوما تورنتو همراهی خواهیم کرد.


خصوصیات کاخ کاسا لوما

کاخ کاسا لوما عمارتی بسیار زیبا ، مجلل و بزرگ در شهر تورنتو پایتخت کانادا که امروزه یکی از دیدنی‌های این شهر به شمار می‌رود.این مجموعه امروزه بعنوان یک موزه نیز مورد بازدید قرار گرفته است،واژه کاسا لوما به زبان اسپانیایی معنای “خانه ی روی تپه ” را می دهد. (کاسا به معنای خانه و لوما به معنای تپه).

کاخ کاسا لوما 1

تاریخچه کاخ کاسا لوما

کاخ کاسا لوما تورنتو در سال ۱۹۱۱ میلادی توسط شخصی بنام سرهنری میل پلات که یک تاجر ، سرمایه دار و صاحب کارخانه ای نظامی در شهر تورنتو بود بنا شده است،ساخت این کاخ ، به همراه ۳۰۰ نیروی کارگر و صرف هزینه ای معادل با سه میلیون و پانصد هزار دلار در طول سه سال (تا سال ۱۹۱۴ ) بطول انجامید.

کاخ کاسا لوما 3

سرهنری پلات ، صاحب این کاخ ، سرمایه بلند پرواز و البته موفقی بود و در آن زمان که ادیسون برق را اختراع کرد ، سرمایه گذاری بر این اختراع ادیسون را کاری با آینده روشن تلقی می مرد تا جایی که بر تولیدات چراغ های برق شهر تورنتو در سال ١٨٨٣ سرمایه گذاری کرده و تهیه لامپ های این شهر را به انحصار خویش در آورد.

کاخ کاسا لوما 2

موفقیت سرهنری زیاد بطول نکشید و بدلایل مشکلات مالی پس از ده سال زندگی در این کاخ بهمراه همسرش “لیدی مری” ، مجبور به ترک آنجا شده اند و امروزه مالکیت این مکان تاریخی بدست شهردار تورنتو می باشد و از سال ۱۹۳۷ توسط باشگاه کیوانس اداره می شود.

معمار کاخ کاسا لوما

معمار اصلی این بنا شخصی بنام ی جی لینوکس بود که در آن زمان معماری مشهور و صاحب نام بوده است و بنا این کاخ را به سبک نئوگوتیک و بر فراز تپه ای مشرف به شهر تورنتو طراحی کرده است و عمارتی است که به سبک نئوگوتیگ طراحی شده است.ساختمان این عمارت ۳ طبقه بوده و کل مجموعه آن ۵ هکتار وسعت دارد.معماری نئوگوتیک یک جنبش معمارانه است که در اواخر سال‌های ۱۷۴۰ میلادی در انگستان به وجود آمد محبوبیت این سبک در اوایل قرن نوزدهم افزایش یافت.

کاخ کاسا لوما 4

زمانی که این بنا به عنوان موزه انتخاب شد با آثار بسیار ارزنده هنری از سراسر کانادا پر شد، گردشگران تور کانادا نه تنها می توانند از زیبایی این بنا و آثار هنری و تاریخی داخل آن لذت ببرند ، بلکه میتوانند دید و منظره شهر تورنتو را از این تپه ، حتی از منظره دید به شهر از برج ملی CN نیز زیبا تر است.

کارهای فرهنگ کاخ کاسا لوما

با توجه به منحصربفرد بودن معماری این عمارت، کاسا لوما مکان مناسب و جذابی برای ساختن فیلم و سریال است. فیلم‌هایی چون مردان ایکس، شیکاگو، لباس رسمی و انبار ۱۳ در کاسالوما فیلمبرداری شده‌اند.

کاخ کاسا لوما 6

کاسا بوما هم‌چنین یک مکان محبوب برای برگزاری مراسم عروسی و جشن‌ها است. این مکان تاریخی را می‌توان در بعد از ظهر و بعد از پایان ساعت رسمی بازدید اجاره کرد.

کاخ کاسا لوما 5

منبع

gashtesafiran

تاریخ انتشار :21 خرداد 1396