پیکاپ پاسپورت آمریکا پیکاپ ویزای آمریکا پیکاپ پاسپورت انگلیس وقت سفارت آمریکا

پارک ملی یلواستون | محیطی بکر با جاذبه های توریستی فراوان

آیا تمایل دارید پارک ملی با جاذبه های باشکوه را تماشا کنید؟این پارک دارای جاذبه های فوق العاده ،نظیر ابرآتشفشان یلواستون و مجموعه ای از دشت ها، رود ها ،کوه ها ودره ها با حیوانات زیبا است.در این راستا ما با انتشار این مقاله دانسته های شما را در خصوص پارک ملی یلواستون افزایش خواهیم داد.

پارک ملی یلواستون

آیا تمایل دارید پارک ملی با جاذبه های باشکوه را تماشا کنید؟این پارک دارای جاذبه های فوق العاده ،نظیر ابرآتشفشان یلواستون و مجموعه ای از دشت ها، رود ها ،کوه ها ودره ها با حیوانات زیبا است.در این راستا ما با انتشار این مقاله دانسته های شما را در خصوص پارک ملی یلواستون افزایش خواهیم داد.


خصوصیات پارک ملی یلواستون

پارک ملی یلواستون در ۱ مارس ۱۸۷۲ به وسیله کنگره ایالات متحده آمریکا و به عنوان یک پارک ملی در ایالت وایومینگ بنا نهاده شد و سپس در ایالت‌های مونتانا و آیداهو گسترش یافت.این پارک نخستین پارک ملی جهان محسوب می‌گردد و شهرتش را مدیون حیات وحش و ویژگی‌های انرژی زمین‌گرمایی خود و به خصوص جلوه محبوب آن، آبفشان الد فیثفول است.شما می توانی با انتخاب تور آمریکا از این پارک ملی لذت ببرید.

پارک ملی یلواستون

بومیان و تاریخچه پارک

بومیان آمریکا بیش از ۱۱٬۰۰۰ سال پیش در منطقه یلوستون زندگی می‌کردند.این منطقه در اوایل سده ۱۹ میلادی در جریان سفرهای لویس و کلارک کشف شد، گذشته از این مردان کوهستان (mountain men) در میانه سده ۱۹ میلادی بازدیدهایی را از منطقه داشتند ولی سازماندهی یلوستون تا دهه ۱۸۶۰ عملی نشد.

بومیان پارک ملی یلواستون

بعد از تاسیس پارک مسئولیت نگهداری از آن به ارتش ایالات متحده آمریکا سپرده شد، مدیریت پارک تا سال ۱۹۱۷ در اختیار ارتش باقی‌ماند و در آن سال به سازمان تازه تاسیس پارک‌های ملی منتقل گردید.صدها بنا در این منطقه ساخته شدند که به واسطه اهمیت تاریخی یا معماری مورد حفاظت قرار دارند، همچنین محققین بیش از ۱٬۰۰۰ محدوده باستانی را در محدوده پارک کشف کرده و مورد مطالعه قرار دادند.

بومیان پارک ملی یلواستون1

حیات وحش پارک ملی یلواستون

این پارک ملی دارای اکوسیستم‌های متنوعی است ولی جنگل‌های کوهستانی اکوسیستم غالب را شکل می‌دهد. پارک ملی یلواستون دارای حیات وحش منحصر بفردی است،حیوانات این پارک شامل: گاومیش های کوهان دار، خرس های گریزلی،گرگ ها،گوزن ها و...میباشد،برای اینکه بتوانید از این مجموعه لذت کافی را ببرید میتوانید تور ارزان آمریکا را انتخاب کنید .

گاو های پارک ملی یلواستون

جاذبه های توریستی پارک ملی یلواستون

هر پارک ملی دارای جذابیت های طبیعی خاص خودش است و باعث می شود مورد توجه گردشگران تور آمریکا و مراجعه کنندگان قرار بگیرد.یلو استون از این قاعده مستثنی نیست و به لطف جاذبه های خاص و فوق العاده زیبایش در تمامی فصول شاهد بازدید کنندگان فراوانی از تمامی دنیا می باشد.این جاذبه ها شامل: چشمه ی آب گرم، دره بزرگ، طبیعت وحشی هی دن، دریاچه ی یلو استون ، دشت لامار، آبشار یلو استون ، کوه واشبورن و...که هرکدام لحظه های لذت بخشی را برای هر فردی به وجود می آورد.

جاذبه های پارک ملی یلواستون

آتشفشان یلوستون

این آتشفشان یکی از بزرگترین ابرآتشفشان‌ها به شمار می‌رود یلواستون است که در زیر پارک ملی یلوستون در ایالات متحده آمریکا قرار دارد. بنا بر بررسی دانشمندان این ابرآتشفشان هر ۶۰۰٬۰۰۰ سال فوران می‌کند و آخرین فوران آن به ۶۴۰ هزار سال پیش باز می‌گردد. با وجود این دانشمندان بر این عقیده‌اند که تا چند سدهٔ آینده فوران فاجعه‌باری در یلوستون روی نخواهد داد.

ابر اتشفشان یلواستون

تفریحات پارک ملی یلوستون

زمانی که شما وارد پارک ملی یلواستون می شوید فعالیت های زیادی وجود دارد که می تواند شما را سرگرم کند.در فصل های مختلف فعالیت های گوناگونی می توانید انجام دهید که هر یک لذت خودش را دارد از جمله این فعالیت ها، کمپینگ ها، ماهیگیری ها، عکاسی ، کوهنوردی و طبیعت گردی و...میتوان نام برد.

تفریحات پارک ملی یلواستون

راه های دسترسی به پارک ملی یلواستون

شما از طریق ۳ جاده می توانید به یلو استون دسترسی داشته باشید.

۱) ورودی شمالی ، جاده ی گاردینر که بیشتر در فصل بهار مورد استفاده قرار می گیرد.

۲) ورودی غربی ، جاده ی یلو استون غربی که به فرودگاه محلی ، نزدیک است و بیشتر در اوایل بهار مورد استفاده قرار می گیرد.

۳) ورودی جنوبی و شرقی که بیشترین رفت و آمد از طریق همین ورودی صورت می گیرد و در تمامی فصول باز است.

پارک ملی یلواستون1

شما میتوانید با انتخاب تور آمریکا از سفر به این کشور و تماشای جاذبه های توریستی نهایت لذت را ببرید.

منبع:
karnaval _ wikipedia

تاریخ انتشار :16 خرداد 1396