پیکاپ پاسپورت آمریکا پیکاپ ویزای آمریکا پیکاپ پاسپورت انگلیس وقت سفارت آمریکا

پارک ملی کاکادو استرالیا | مکانی با جاذبه های فوق العاده

آیا قصد سفر به استرالیا را دارید؟ شاید بهتر باشد برای سفر به این پارک ملی بکر و با شکوه اطلاعاتی را کسب کنید. ما با انتشار این مطلب تمام تلاشمان را برای سفری بهتر به پارک ملی کاکادو استرالیا خواهیم کرد.

پارک ملی کاکادو استرالیا

آیا قصد سفر به استرالیا را دارید؟ شاید بهتر باشد برای سفر به این پارک ملی بکر و با شکوه اطلاعاتی را کسب کنید. ما با انتشار این مطلب تمام تلاشمان را برای سفری بهتر به پارک ملی کاکادو استرالیا خواهیم کرد.


مشخصات پارک ملی کاکادو استرالیا

پارک ملی کاکادو در شمال استرالیا و ۱۷۱ کیلومتری جنوب شرق داروین قرار دارد.استرالیا بیشتر پذیرای مهاجران از اروپایی و آسیایی است اما دولت و مردم استرالیا سعی بسیاری در حفاظت از میراث طبیعی و فرهنگشان دارند. پارک ملی کاکادو یکی از این مناطق حفاظت شده است که توسط دولت استرالیا به‌عنوان یکی از مقاصد برتر گردشگری به آن توجه ویژه شده است.با چند ساعت رانندگی از داروین پایتخت قلمرو شمالی استرالیا می‌توانید به این پارک برسید.

پارک ملی کاکادو 1

این پارک با بیش از ۲۰۰۰۰ کیلومترمربع تشکیل‌شده از:جنگل‌های موسمی ،درختان گرمسیری، رودخانه ، آبشارهای باشکوه، صخره‌های باستانی و حیات‌وحش منحصر بفرد،بزرگترین پارک طبیعی استرالیا و دومین پارک طبیعی جهان به شمار می‌آید. مساحت کلی پارک ۱۹۸۴۰ کیلومترمربع تخمین زده می‌شود.

پارک ملی کاکادو 2

یکی از بزرگترین معادن اورانیوم در جهان در این پارک قرار دارد. پارک ملی کاکادو افزون بر مناطق طبیعی دارای سایت باستان‌شناسی نیز می‌باشد که فرهنگ مردم بومی این منطقه را با قدمتی بیش از ۴۰۰۰ سال در خود جای داده‌است. این پارک به‌عنوان یک طبیعت بکر و دست‌نخورده در سال ۱۹۸۱ به‌عنوان مکانی فرهنگی و طبیعی در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید .

تفریحات پارک ملی کاکادو استرالیا

از تفریحات پارک میتوان به ماهیگیری، قایق‌سواری،شنا، هایکینگ و کمپینگ های که برگزار مشود اشاره کرد. در داخل پارک رودخانه و آبشارهایی وجود دارند که حیوانات منطقه برای نوشیدن آب به آنجا می‌آیند. کروکدیل‌های غول‌پیکر را می‌توانید اطراف رودخانه‌ها ببینید و برکه‌ها نیلوفرهای آبی را تماشا کنید و از این منظره لذت ببرید.

پارک ملی کاکادو 3

آثار تاریخی پارک ملی کاکادو استرالیا

باوجوداینکه تمام قسمت‌های این پارک زیبای های خاص خودش را دارد شاید بتوان گفت،زیباترین جاذبه موجود در این پارک، سنگ‌نگار‌ه‌هایی است که توسط ساکنان بومی این کشور در طول هزاران سال پییش خلق‌شده‌اند. سنگ‌نگاره‌هایی که قدمت بسیاری از آن‌ها به بیش از ۲۰ هزار سال می‌رسد.

پارک ملی کاکادو 4

خدمات پارک ملی کاکادو استرالیا

در شهر داروین تورها و راهنماهای متعددی برای این منطقه وجود دارد که بخش‌های مختلفی از پارک را پوشش می‌دهد.این تورها دارای تجهیزاتی هستند که شما بتوانی بیشتر از جاذبه‌های پارک دیدن کنید این تجهیزات شامل: ماشین‌های آ فرود، کروزهای وقایق های آبی برای تماشای رودخانه ها و مسیر بکر و زیبا، هلی‌کوپترها که میتواند تمام چشم اندازهای بی نظیر ازجمله آبشار ها و پوشش گیاهی وسیع لذت ببرید.

پارک ملی کاکادو 5

منبع

iranankara


تاریخ انتشار :28 خرداد 1396