پیکاپ پاسپورت آمریکا پیکاپ ویزای آمریکا پیکاپ پاسپورت انگلیس وقت سفارت آمریکا

روزهای اول در دانشگاه

چند روز اول کالج یا دانشگاه تان در آمریکا می توانند واقعا مهیج باشند اما با جابه جا و پس از سازماندهی ممکن است مضمحل کننده باشند. شاید بخواهید به خانواده تان خبر دهید که به سلامت رسیده اید و با دانشگاه آشنا شوید، با افراد جدید آشنا شده کلاسهایی را انتخاب کنید و تمامی الزامات مربوط به ثبت نام و نام نویسی را انجام دهید اما نگران نباشید شما مجبور نیستید که به تنهایی تمامی این موارد را انجام دهید.

برنامه های آشنا سازی دانشجویان جدید بهترین فرصت برای انجام امور است و حضور در رویدادهای اجتماعی دانشگاه به خصوص برای دانشجویان جدید به سهولت این انتقال به محل جدید کمک می کند.
 

 

سال تحصیلی

برای اکثر کالج ها ودانشگاه ها سال تحصیلی در اواخر ماه اوت یا اوایل ماه سپتامبر شروع می شود و در ماه  می یا ژوئن به اتمام می رسد.

سیستم نیمسال آموزشی سال تحصیلی را به دو ترم مساوی وهر کدام حدودا 14-16 هفته تقسیم می کند. در دانشکده ها طی یک سیستم چهار ترمی سال تحصیلی به سه ترم مساوی و هر کدام 11 هفته تقسیم می شود. معمولا دوره سه ماه تابستان نیز به عنوان ترم چهارم در نظر گرفته می شود . سیستم سه ماه دارای ترم های مساوی 16 هفته ای به علاوه ترم تابستانی می باشد.

بسیاری از دانشجویان ترم تابستانی را مرخص می گیرند و دانشجویان بین اامللی ملزم به حضور در ترم تابستانی نیستند، با این حال بعضی از دانشجویان تصمیم می گیرند که در ترم تابستانی شرکت کنند و واحد های درسی بیشتری اخذ کنند تا دوره تحصیلی خود را زودتر به اتمام برسانند. حتما از تقویم آموزشی دانشکده ودانشگاه خود مطلع باشید.

 

برنامه تحصیلی

دوره های کارشناسی ایالات متحده به گونه ای طراحی شده اند تا با تاکید بر آنچه "رشته تحصیلی" خوانده می شود پیش زمینه آموزشی جامعی به دانشجویان ارائه دهند. رشته موضوعی است که مطالعات خود را برای اخذ مدرک بر ان متمرکز می کنید.

شما واحدهای درسی بسیاری را در رشته خود به ویژه در سال های جونیر (سال سوم ) و سینیور (سال چهارم) دانشگاه اخذ می کنید در بعضی موارد شما مجاز به اخذ "رشته دوم" می باشید که زمینه ای فرعی از رشته ای است که مطالعات خود را بر آن متمرکز کرده اید .

 

برای دانشجویان دوره کارشناسی در ایالات متحده معمول است که تحصیل برای مدارک لیسانس را بدون آگاهی از آن موضوع شروع کرده وبرای رشته تحصیلی خود انتخاب کنند. طی دو سال اول تحصیل دانشجویان کارشناسی دروس مختلفی را از بخش آموزشی مختلف اخذ می کنند تا "الزامات آموزشی عمومی" را فراهم آورند. .

در نتیجه حتی آن دسته از دانشجویانی که رشته تحصیلی خود را به هنگام ثبت نام "اعلام" و یا انتخاب می کنند اغلب رشته خود را به رشته ای تغییر می دهند که جالب تر در نظر می رسد، یا بیشتر متناسب با اهداف شغلی آنهاست.

اغلب واحدهای درسی اخذ شده اگر کلیه آن ها اینگونه نباشد طی دوره تحصیلی عمومی در الزامات فارغ تحصیل لحاظ می شوند. معمولا یک دانشجو باید رشته تحصیلی خود را تا پایان سال سوفومور (سال دوم ) دانشگاه انتخاب کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به کتابچه یک بخش دوره کارشناسی مراجعه فرمایید.

 

در سطح کارشناسی ارشد مطالعات به طور تخصصی صورت می گیرد. شما بیشتر وقت خود را در بخش آموزشی سپری می کنید که مرتبط به به دوره اخذ مدرک تان است با این حال ممکن است در اخذ واحد درسی در سایر زمینه های مورد علاقه تان نیز (از سوی دانشگاه ) کمی انعطاف پذیری نشان داده شود برای کسب اطلاعات بیشتر به کتابچه دو بخش مطالعه و تحقیق دوره کارشناسی ارشد و حرفه ای مراجعه کنید.

 

مشاور تحصیلی

وقتی وارد دانشگاه یا دانشکده ای می شوید معمولا یک مشاور تحصیلی برای شما در نظر گرفته می شود که در انتخاب واحدهای درسی و همچنین برنامه ریزی دوره تحصیلی به شما کمک می کند. وی همچنین پیشرفت شما را تحت نظارت دارد همچنین مختارید از سایر اعضای هیات علمی مشاوره دریافت کنید.

قبل از ملاقات با مشاورتحصیلی خود فکر خوبی است که یک برنامه ریزی تحصیلی آزمایش تهیه کنید. در مورد الزامات مربوط به اخذ مدرک اطلاعات کسب کنید، یا اگر در این خصوص مطمئن نیستید فهرستی از پرسش هایتان را تهیه کنید.

کاتالوگ دانشگاه برنامه های زمانی واحدخای درسی بخش وبرنامه زمانی چاپ شده را مطالعه کنید که در آن تمامی واحد های درسی ارائه شده در طول ترم، و همچنین روز و ساعت تشکیل کلاسها درج شده است. توجه داشته باشید که نیازی نیست که تمامی واحدها طبق ترتیب خاصی اخذ شوند معمولا در طرح ریزی دوره تحصیلی شما مقداری انعطاف پذیری وجود دارد.

در اولین ملاقات خود با مشاور تحصیلی تان می توانید در مورد اهداف وبرنامه های تان در طول تحصیل و همچنین پس از اتمام مطالعات دانشگاهی خود به بحث و گفتو گو بپردازید. همچنین بهتر است در موردبرنامه ریزی آزمایشی که برای آن ترم تنظیم کرده اید با وی گفتگو کنید همچنین می توانید در مورد فرصت های تجربه عملی تحصیلی در خارج از کشور و سایر فعالیت هایی صحبت کنید که ممکن است تجربه آموزشی شما را غنی تر سازد.

 

بسیاری از دانشجویان بین المللی برای بیان نظرات خود با مشاور تحصیلی خود دچار تردید هستند زیرا فکر می کنند ممکن است رفتاری نامناسب تلقی گردد یا در فرهنگ خودشان نشانه بی احترامی است. درفرهنگ ایالات متحده بسیار مناسب و به جاست که نظرات خود را اظهار کنید. نقش مشاور ارائه کمک در تصمیم گیری شماست نه تصمیم به جای شما.در غالب دانشکده ها مشاور تحصیلی شما مسئول تایید برنامه ریزی تحصیلی شما و تعداد واحدهایی است که باید در هر ترم اخذ کنید.

به خاطر داشته باشید که sevis  (سیستم اطلاعات دانشجویان ودانشجویان تبادلی ) دانشجویان بین المللی را ملزم می دارد تا یک دوره تمام وقت (معمولا 12تا15 ساعت واحد درسی برای دوره کارشناسی و 9 تا 12 ساعت واحد درسی برای دوره کارشناسی دوره ارشد) اخذ کنند تا ویزای آن ها معتبر باقی بماند.

 

مشاور تحصیلی شما به شما کمک می کند بر اساس اهداف تان و الزامات دوره تحصیلی درمورد برنامه آموزشی خود تصمیم گیری کنید. طی سال تحصیلی باید به طور منظم با مشاور تحصیلی خود قرار ملاقات داشته باشید (زمان مناسب برای اینکار پیش ازدوره ثبت نام نیمسال بعدی است) تا پیشرفت های شما بررسی گردد.

 

انتخاب واحد

مراحل ثبت انتخاب واحد در هر موسسه متفاوت است. ممکن است بتوان آنرا به صورت اینترنتی تلفنی یا مراجعه به اداره یا محل عمومی انتخاب واحد انجام داد. مراحل دقیق آن در دفترچه های راهنما درج شده است.

برنامه زمانی آموزشی خود را خیلی زود تهیه کنید. این امر ممکن است ملزم به تفکر ،مشاوره ،آماده کردن وتعدیل باشد. ایده خوبی است که تا روز ثبت انتخاب واحد دو یا سه برنامه احتمالی تهیه کرده باشید، داشتن بیش از یک برنامه زمانی مفید است که بعضی از واحدهای انتخابی شما پیش از ثبت بسته یا تکمیل شده باشند.

طی دوره ثبت انتخاب واحد احتمالا لازم است که هزینه های ترم را پرداخت و کارت شناسایی (ID) دانشگاه را دریافت و یا هر فرم بهداشتی یا پزشکی را تحویل داده باشید بعضی از دانشکده ها ملزم می دارند که تمامی شهریه و هزینه ها در ابتدای هر نیمسال پرداخت شود سایر دانشکده ها ممکن است به شما اجازه دهند هزینه ها را به صورت اقساطی پرداخت نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با حسابدار دانشکده یا دانشگاه تماس بگیرید.

 

 

شاد و سربلند باشید.

تیم وقت سفارت ایران - آنکارا

خدمات :

پیکاپ پاسپورت - پیکاپ ویزا

وقت سفارت آمریکا - وقت سفارت کانادا - وقت سفارت انگلیس

ویزای آمریکا - ویزای کانادا
تاریخ انتشار :7 تیر 1393