پیکاپ پاسپورت آمریکا پیکاپ ویزای آمریکا پیکاپ پاسپورت انگلیس وقت سفارت آمریکا

دانستنی های شهر استانبول

اگر قصد سفر به شهر استانبول را دارید هرگونه اطلاعات در مورد این شهر را میتوانید در سایت ما بیابید

استانبول یکی از کلان شهرهای ترکیه  و درواقع بزرگترین شهر این کشور با پر از پارک های عمومی زرق و برق دار ، گردشگاههای کنار دریا و نشانه های تاریخی و یا فرهنگی است  که می تواند شما را ساعت ها مشغول کند. جمعیت استانبول به صورت تخمینی بین 12 تا 19 میلیون است.

 این شهر در کنار تنگهٔ بُسفُر و دریای مرمره قرار دارد وهمچنین بندر طبیعی شاخ طلایی یا خلیج در این شهر واقع است.

تنگهٔ بُسفُر یا تنگهٔ بوسفور به ترکی استانبولی  ( İstanbul Boğazı) در این شهر دوقاره آسیا و اروپا را از هم جدا کرده و شاخ طلایی هم محلی است که بخش اروپایی استانبول را به دو قسمت تبدیل می‌کند، جالب است بدانید  در افسانه‌های یونانی، بیزاس آن را به نام مادرش کروئسا نام گذاشته.

این شهر مرکز اقتصاد و فرهنگ است که در سال 2010 به عنوان پایتخت فرهنگ اروپا شناخته شده وهمچنين به دلیل مکان های توریستی بسیار از جمله مسجد سلطان احمد معروف، سومین شهر توریستی جهان به شمار مي رود.

این شهر به دلیل مکان های توریستی بسیار از جمله مسجد سلطان احمد که از معروف ترین جاذبه های این کشور است، سومین شهر توریستی اروپا از نظر تعداد گردشگران خارجی به شمار میرود.

با سفر به این شهر در 3 روز کوتاه از خرابه های روسی تا شگفتی های پیزانس ، گنجینه های عثمانی و سرگرمی های مدرن نزدیک به 3000 سال از تاریخ را میتوانید تصور کنید.

ترافیک در شهر استانبول وحشتناک است اما کشتی ها در این شهر میتوانند شما را در چند دقیقه از  شلوغی شهر بیرون کنند.

استانبول بسیار شهر کودک پسند با بسیاری از جاذبه های چشم اندازی است که فقط برای آنها طراحی شده است .

مساجد و بازار ها و حمام ترک استانبول میتوانند شما را  در کل طول  سفر خوشحال و مشغول نگه دارند.
 
 
تاریخ انتشار :21 تیر 1393