پیکاپ پاسپورت آمریکا پیکاپ ویزای آمریکا پیکاپ پاسپورت انگلیس وقت سفارت آمریکا

هاید پارک لندن | تماشای بزرگترین پارک سلطنتی بریتانیا

آیا قصد سفر به بزرگترین پارک سلطنتی بریتانیا را دارید؟مجموعه ای فوق العاده در مرکز شهر که مخصوص گشت وگذار، پیاده روی و دوچرخه سواری است.در این راستا ما با ارائه این مقاله شما را برای بازدید از هاید پارک لندن همراهی خواهیم کرد.

هاید پارک لندن

آیا قصد سفر به بزرگترین پارک سلطنتی بریتانیا را دارید؟مجموعه ای فوق العاده در مرکز شهر که مخصوص گشت وگذار، پیاده روی و دوچرخه سواری است.در این راستا ما با ارائه این مقاله شما را برای بازدید از هاید پارک لندن همراهی خواهیم کرد.


خصوصیات هاید پارک لندن

هاید پارک لندن (Hyde Park) بزرگترین پارک سلطنتی بریتانی است که در واقع "ریه های سبز" لندن بشمار می رود که باغ کنزیگتون ( Kensington Gardens) توسط دریاچه سرپنتاین به هاید پارک وصل می شود، هاید پارک به همراه باغ کنسینگتون ۲۵۳ هکتار مساحت دارد.این مکان شهرت بسیار نزد مردم دارد که بیشتر ما با نامش آشنایم.عمده شهرت این مکان را به خاطر گردهمایی های اجتماعی درون آن می دانند.

هاید پارک لندن1

ضلع جنوب شرقی پارک که به نام ؛هاید پارک کرنر؛ معروف است جایی است که مردم آزادانه هر اعتراض و حرفی دارند به راحتی بیان می کنید .

تفریحات هاید پارک لندن

دور تادور این پارک محل های جداگانه ای برای پیاده روی،دوچرخه سواری و حتی اسب سواری را میتوانید در این مجموعه زیبا تجربه کنید. در این پارک میتوانید در ساعات مختلف روز افرادی را در حال پیاده روی ، ورزش وگذراندن اوقات فرافت با خوانواده یشان ببینید.

هاید پارک لندن2

اتفاقات تاریخی هاید پارک لندن

هاید پارک مکان برگزاری نمایشگاه بزرگ در سال ۱۸۵۱ بود، نمایشگاهی که به خاطر آن بنای کریستال پالاس توسط سر جوزف پکستون طراحی شد.همچنین هاید پارک هماره مرکز برگزاری تظاهرات‌های مختلف بوده است.در ۲۰ ژوئیه ۱۹۸۲ انفجار دو بمب توسط ارتش آزادی بخش ایرلند در این پارک منجر به کشته شدن هشت عضو گارد سلطنتی و هفت اسب شد.

هاید پارک لندن 3

خانه پرنسس دایانا که یکی از شخصیت های مهم بریتانیا بحساب می آید در پشت این پارک قرار داشت و او هر روز صبح در همین جا برای پیاده روی میامد و همین جا خیلی ساده بین مردم ورزش می کرد او نیز بخاطر رفتار خوبش که با مردم داشت طرفداران بسیار جذب خود کرده بود. بعد از فوت او یادبودی در کنار دریاچه محبوبش برای او ساخته شد.

هاید پارک لندن4

تاریخچه هاید پارک لندن

هاید پارک در گذشته جزو زمینهای کشاورزی بود.در قرن ۱۶ هنری هشتم پادشاه وقت به علت اینکه از همسرش صاحب پسر نمی شد تصمیم به طلاق او گرفت.کلیسای کاتولیک به شدت مخالفت کرد. اما او با کلیسا دشمن شد و شروع به خراب کردن صومعه ها و کلیساها کرد.تا قبل از آن این زمینهای کشاورزی جزو املاک کلیسا محسوب میشد.هنری هشتم زمینها از جمله این مکان را گرفت و آنها به شکارگاه شاهی تبدیل کرد و سپس در قرن ۱۷ اینجا به صورت پارک عمومی برای استفاده مردم تبدیل شد.

هاید پارک لندن6

منبع

parsacity

تاریخ انتشار :19 خرداد 1396