پیکاپ پاسپورت آمریکا پیکاپ ویزای آمریکا پیکاپ پاسپورت انگلیس وقت سفارت آمریکا

موزه آلبرتو ویکتوریا، لندن | غنی‌ترین موزه‌های انگلیس

آیا می‌دانستید موزه آلبرتو ویکتوریا یکی از غنی‌ترین موزه‌های انگلیس و دنیا است؟شاید بهتر باشد بدانید بیش از ۱۵۰۰ قطعه آثار ثبت ‌شده ایران در این موزه است. برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص موزه ویکتوریا آلبرتو لندن باما باشید؛

موزه ویکتوریا آلبرتو لندن

آیا می‌دانستید موزه آلبرتو ویکتوریا یکی از غنی‌ترین موزه‌های انگلیس و دنیا است؟شاید بهتر باشد بدانید بیش از ۱۵۰۰ قطعه آثار ثبت ‌شده ایران در این موزه است. برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص موزه ویکتوریا آلبرتو لندن باما باشید؛


موزه ویکتوریا آلبرتو نیکی از بزرگترین، معتبرترین و غنی‌ترین موزه‌های دنیا می‌باشد.این موزه در منطقه Brompton در ناحیه چلسی لندن واقع گردیده است.این موز آثار تاریخی کشورهای مختلف جهان را در خود جای‌داده است که شامل آثاری از فرهنگ اروپا ،آمریکای شمالی، آسیا و شمال آفریقا می‌شود. یکی از بزرگ‌ترین و بهترین بخش‌های این موزه بخش آسیا می‌باشد.


موزه ویکتوریا آلبرتو 1

ویژگی‌های موزه ویکتوریا آلبرتو 

مساحت این موزه ۵۱۰۰۰ مترمربع و دارای ۴٫۵ میلیون اثر تاریخی می‌باشد که آن را به یکی از مشهورترین و معتبرترین موزه‌های دنیا تبدیل نموده است بطوریکه سالیانه بیش از ۳ میلیون مسافر از این موزه بازدید می نماید.این موزه زیبا و جذاب دارای ۱۴۵ گالری و بخش مختلف می‌باشد که در این مجموعه‌ها آثاری از ۵۰۰۰ سال قبل تا به امروز را در خود جای‌داده است.

موزه ویکتوریا آلبرتو 2

تاریخچه موزه ویکتوریا آلبرتو 

این موزه در ابتدا به‌عنوان محلی برای نمایش تولیدات صنعتی و موزه‌ای برای تولیدکنندگان بود که به‌مرور زمان به یک موزه تاریخی تبدیل و به محل کنونی انتقال داده شد و به نام کنزینگتون  جامع شناخته شد.در آخرین بازدید ملکه ویکتوریا از این موزه که در سال ۱۸۹۹ اتفاق افتاد نام آن به‌افتخار حضور ملکه و همسرش آلبرت به ویکتوریا آلبرت به Victoria and Albert Museum تغییر نام داد که امروزه به صورت اختصار به V&A موسوم می باشد.

 موزه ویکتوریا آلبرتو 3

بخش آسیائی موزه ویکتوریا آلبرتو

بخش آسیایی این موزه با بیش از ۱۶۰٫۰۰۰ آثار یکی از بزرگ‌ترین بخش‌های موزه می‌باشد، که شاهکارهای تاریخی از بخش‌های مختلف آسیا از ژاپن تا ایران و منطقه بین‌النهرین را فرا می‌گیرد.در میان این آثار می‌توان به انواع قرآن‌های خطی و انواع شیشه‌های تزئینی و حباب‌های بلوره که معرف صنعت شیشه‌گری می‌باشد، کارهای بسیار ظریف چوب،کاشی‌های،قلم‌زنی اشاره نمود که در نوع خود بی‌نظیر می‌باشند.

 موزه ویکتوریا آلبرتو4

بخش ایرانی موزه ویکتوریا آلبرتو

این بخش از موزه که با بیش از ۱۵۰۰ قطعه آثار ثبت‌شده یکی از بخش‌های مهم و تأثیرگذار این مجموعه می‌باشد که با انواع ظروف شیشه‌ای فلزی و سرامیک مجسمه‌های کوچک و بزرگ از دوران تاریخی ایران و صدها قطعه ارزشمند دیگر تزئین شده است، در میان این آثار یکی از فاخرترین آثار یعنی فرش ایران فرش معروف آرامگاه شیخ صفی‌الدین اردبیلی در این موزه قرار دارد که در زیر یک صفحه شیشه‌ای مخصوص قرارگرفته و به دید عمومی گذاشته‌شده است.

موزه ویکتوریا آلبرتو 5

منبع

iranankara

تاریخ انتشار :30 خرداد 1396