پیکاپ پاسپورت آمریکا پیکاپ ویزای آمریکا پیکاپ پاسپورت انگلیس وقت سفارت آمریکا

مجسمه آزادی،ایالت متحده | سرشناس ترین سازه آمریکا

آیا از تماشای سرشناس‌ترین سازه (نماد) و جاذبه‌ توریستی ایالات‌متحده آمریکا لذت خواهید برد؟ما با ارائه این مقاله اطلاعات شما را در خصوص مجسمه آزادی ، ایالت متحده افزایش خواهیم داد.

مجسمه آزادی،ایالت متحده

آیا از تماشای سرشناس‌ترین سازه (نماد) و جاذبه‌ توریستی  ایالات‌متحده آمریکا لذت خواهید برد؟ما با ارائه این مقاله اطلاعات شما را در خصوص مجسمه آزادی ، ایالت متحده افزایش خواهیم داد.


مجسمه آزادی که نام رسمی آن «آزادی روشنگر جهان»است یکی از‌ سرشناس‌ترین سازه (نماد) و جاذبه‌ی ایالات‌متحده آمریکا بشمار می‌رود. این مجسمه در جزیره آزادی در بندر نیویورک نصب‌شده (منطقهٔ منهتن) و به‌صورت نمادی برای خوش‌آمد گویی به مسافرانی که از راه دریا به نیویورک می‌آیند درآمده است،جنس این مجسمه از مس می‌باشد،اوژن ویوله لودوک نوع مسی را که برای پوشش مجسمه بکار رفته انتخاب کرده‌است.

مجسمه آزادی 1

مجسمه به شکل شخصیت لیبرتاس، زنی است ایستاده در حال گام برداشتن، که دور سرش را هفت اشعه نورانی فراگرفته‌است. او با دست چپ خود یک لوح سنگی را نگه‌داشته و با دست راست خود مشعلی فروزان را بالای سرخود نگه داشته‌است. روی لوح سنگی با شماره‌های رومی نوشته‌شده JULY IV MDCCLXXVI که نشانگر ۴ ژوئیه ۱۷۷۶ و تاریخ استقلال آمریکا است.

مجسمه آزادی 2

تاریخچه مجسمه آزادی

در سال ۱۸۸۶ به مناسبت یک صدمین سال استقلال آمریکا از بریتانیا و به‌عنوان نمادی از دوستی فرانسه و آمریکا به این کشور هدیه شده است.
ساخت مجسمه آزادی با ۴۶ متر ارتفاع و طراح آن مجسمه را فردریک آگوست بارتولدی مجسمه‌ساز فرانسوی، و سازه درونی آن را گوستاو ایفل، مهندس فرانسوی برج ایفل، طراحی کرده‌اند که درسال ۱۸۷۵ آغاز شد و در سال ۱۸۸۴ به پایان رسید. این مجسمه به‌صورت ۳۵۰ قطعه مجزا به آمریکا فرستاده شد، و در بندر نیویورک کنار رود هادسون درجنوب منهتن جای گرفت.

مجسمه آزادی 3

این مجسمه در سال ۱۹۲۴ به‌صورت یک بنای یادبود ملی درآمد،اداره خدمات پارک‌های ملی در وزارت کشور آمریکا نیز مسئول نگهداری از این بنای یادبود است. در سال ۱۹۰۳ شعری از اما لازاروس به نام «غول جدید» بر روی پلاکی برنزی حک‌شده و در قسمت پایین مجسمه آزادی نصب شد.

تفریحات اطراف مجسمه آزادی

جشن تولد هرساله مجسمه آزادی در ماه اکتبر با آتش‌بازی و برنامه‌های سرگرم‌کننده مختلف برگزار می‌شود شد.با نمایان شدن علائم فرسودگی در سر و پیکر مجسمه آزادی، پیکره بانویی ایستاده در آب‌های جاری رودخانه «هادسن» در نیویورک، درهای ورود به داخل این نماد آزادی برای یک سال بر روی جهانگردان و دیدارکنندگان بسته شد تا تعمیرات اساسی بر روی آن انجام شود.

مجسمه آزادی 4

بهترین راه برای تماشای تندیس آزادی سوار بر قایق است. این قایق‌ها شمارا به‌طور رایگان از عرض بندرگاه عبور می‌دهند و فرصتی را به وجود می‌آورند تا به‌خوبی خط افق نیویورک و همچنین مجسمه‌ی آزادی را از هر دو سمت تماشا کنید.

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت آمریکا،اخذ ویزای آمریکا و در نهایت اقامت در آمریکا با تور آمریکا پیش روی شما خواهیم گذاشت.

منبع

wikipedia

iranankara

تاریخ انتشار :11 تیر 1396