پیکاپ پاسپورت آمریکا پیکاپ ویزای آمریکا پیکاپ پاسپورت انگلیس وقت سفارت آمریکا

دریاچه تکه ای کانادا | گنجینه ای طبیعی و منحصربه فرد در کانادا

ترکیبات معدنی موجود در آب این دریاچه موجب شده که ظاهری حفره دار داشته باشد و از دور خالدار به نظر برسد و برای درمان اکثر بیماری های مزمن استفاده می شود.در این مطلب شما با خصوصیات دریاچه تکه ای کانادا بیشتر آشنا خواهید شد.

دریاچه تکه ای (spotted Lake) کانادا

ترکیبات معدنی موجود در آب این دریاچه موجب شده که ظاهری حفره دار داشته باشد و از دور خالدار به نظر برسد و برای درمان اکثر بیماری های مزمن استفاده می شود.در این مطلب شما با خصوصیات دریاچه تکه ای کانادا بیشتر آشنا خواهید شد.


توصیف دریاچه تکه ای کانادا

دریاچه تکه ای کانادا این دریاچه ی شور که گنجینه ای طبیعی و منحصربه فرد محسوب می شود، در دره Similkameen ایالت British Columbia واقع شده است. نزدیک ترین شهر به این دریاچه Osoyoos است که در دره Okanagan قرار دارد. گردشگران می توانند از مسیر Highway 3 به این دریاچه بروند. در فصل تابستان این دریاچه خالدار شده و به زیبایی آن افزوده می شود. زیرا با تبخیر بخش اعظم آب آن، مواد معدنی که در کف دریاچه انباشته شده بودند، به صورت حفره هایی حلقوی و رنگی آشکار می شوند.شما میتوانید با انتخاب تور کانادا و سپس رهنمایی های همکاران ما ،سفر لذت بخش را به این کشور فراهم بسازید.

کنید دریاچه تکه ای کانادا 2

پیشینه تاریخی دریاچه تکه ای کانادا

مناطق اطراف این دریاچه محل سکونت قبایل بومی دره ی Okanaga بوده که به این دریاچه “Kilkuk” می گفتند. این دریاچه درطول دوره ی جنگ جهانی اول، نقشی شگرف را در تولید مهمات جنگی ایفا نمود. سپس محدوده ی این دریاچه تبدیل به ملک شخصی خانواده ی ارنست شد و تا ۴۰ سال به همین شکل باقی ماند. در سال ۱۹۷۹ هنگامیکه خانواده ی اسمیت تصمیم به بهره برداری از این دریاچه و ساخت اسپا گرفتند، بومیان مقیم چندان راضی نبودند.

کنید دریاچه تکه ای کانادا 3

زیرا نمی خواستند این دریاچه را که نسل ها منبعی سنتی برای درمان بیماری ها به شمار می رفت، از دست بدهند. بنابراین درسال ۲۰۰۱ پس از مذاکرات گسترده، ۲۲ هکتار از این زمین توسط "دپارتمان امور سرخپوستان دولت کانادا" به قیمت ۷۲۰ هزار دلار خریداری شد. ۲۰درصد از این مبلغ توسط اعضای "ملل اولیه" پرداخت شد. نهایتاً زمین هایی که پیش از مالکیت خانواده ی اسمیت متعلق به آنان بود، به خودشان بازگردانده شد.

خصوصیات دریاچه تکه ای کانادا

دریاچه تکه ای کانادا ، آب و ترکیبات معدنی منحصربه فردی دارد. موادمعدنی زیادی چون منزیم، سولفات های کلسیم و سدیم، تیتانیوم و نقره در این دریاچه وجود دارند. در فصل تابستان زمانیکه آب دریاچه تبخیر می شود، مواد معدنی ته نشین شده به شکل حفره های رنگی برروی سطح دریاچه پدیدار می شود. گل و لای دریاچه سالهاست که توسط بومیان و سرخپوستان برای درمان بیماری هایی چون سردرد و سایر بیماری های مزمن استفاده می شود.

کنید دریاچه تکه ای کانادا 4

سکونتگاه و تنوع زیستی دریاچه تکه ای کانادا

محوطه دریاچه تکه ای کانادا ، سکونتگاه گونه های بسیاری می باشد. دره ی Okanagan میزبان حیوانات بسیاری چون خرس، گربه ی وحشی پشمالو، گوزن شمالی، گوزن کانادایی و یوزپلنگ آمریکایی است. انواع مختلفی از مارهای زنگی زهرآلود نیز در این منطقه زندگی می کنند. این ناحیه همچنین محلی مناسب برای دیدن پرنده ها(در زیستگاه طبیعی خودشان) است. بیش از ۲۰۰ گونه پرنده روانه ی این محل می شوند و چندین نمایشگاه پرندگان دراینجا دایر شده است.

کنید دریاچه تکه ای کانادا 5

خطرات زیست محیطی و مناقشه ی ارضی

سکونتگاه دریاچه تکه ای کانادا و نواحی اطراف آن، سالهاست که از فعالیت های انسانی رنج می برد. معدن کاری های انجام شده در این ناحیه، موجب نابودی پوشش گیاهی در بخش های بسیاری شده است. دامداری و زراعت باغ های میوه نیز به پوشش گیاهی طبیعی این ناحیه آسیب زده است. سالها شکار و صید بی رویه، موجب کاهش شدید تعداد زیادی از گونه های حیات وحش منطقه شده است. درحال حاضر از این منطقه برای ارتقای خانه سازی، تفریح های انسانی و فعالیت های تجاری استفاده می شود.

کنید دریاچه تکه ای کانادا 6

ما بهترین مسیر را برای گرفتن وقت سفارت کانادا ،اخذ ویزای کانادا و در نهایت اقامت در کانادا با  تور کانادا پیش روی شما خواهیم گذاشت.

منبع :

iranankara

تاریخ انتشار :18 مرداد 1396