پیکاپ پاسپورت آمریکا پیکاپ ویزای آمریکا پیکاپ پاسپورت انگلیس وقت سفارت آمریکا

آشنا سازی با دانشگاه ودپارتمان

در حقیقت هر دانشکده ودانشگاهی در ایالات متحده برنامه های آشناسازی یا معارفه ای را برای دانشجویان جدید الورود ارائه میکنند. این برنامه ها دارای اشکال زیادی هستند وموضوعات مختلفی را پوشش می دهند، اما هدف همه یکی است.

آسان کردن شرایط انتقال شما به محیط جدید، گاهی اوقات برنامه های معارفه دانشگاه یا بخش، و یا برنامه ای جداگانه، ویژه دانشجویان بین المللی وجود دارد.

بعضی از برنامه های معارفه دانشگاه مشمول پرداخت مبلغی می شوند که هزینه های مطالب اطلاعاتی برنامه، تفریحات، حمایت از کارکنان و سایر مخارج را، پوشش می دهد .ممکن است از شما خواسته شود هزینه را قبل از موعود پرداخت کنید و یا اینکه آن هزینه نیز به عنوان بخشی از صورت حساب کلی دانشجویی شما لحاظ گردد.

گرچه تمامی دانشکده ها دانشجویان را ملزم به شرکت نمی کنند اما برنامه های معارفه اغلب بهترین معرفی ممکن، برای موسسه ایالات متحده ای است که در آن تحصیل می کنید و می تواند کمک کند بسیاری از نگرانی های بودن در محلی جدید را رفع کند.

 

بعضی از کارهایی که ممکن است در یک نمونه از برنامه آشنا سازی یا معارفه دانشگاه یا بخش انجام دهید عبارت اند از:

ملاقات با سایر دانشجویان

دانستن انتظارات دانشکده شما برای رشد فکری و شخصی ما

شناخت دانشکده جدید خود وجامعه محلی

رفتن به محل سکونت درون محوطه دانشگاه یا خارج از آن محوطه

گفتگو با اساتید ومشاوران تحصیلی درباره تعیین و انتخاب واحد درسی

آموزش استفاده از کتابخانه دانشگاه و خدمات کامپیوتری اعم از پست الکترونیک و...

ثبت انتخاب واحد

 

در یک برنامه معارفه ویژه دانشجویان بین المللی ممکن است :

1- سایر دانشجویان از کشور خود و سراسر دنیا را ملاقات کنید

2- اطلاعاتی درباره قوانین مهاجرت کسب کنید. درباره وقت سفارت آمریکا، پیکاپ ویزا، پیکاپ پاسپورت

3- شماره تامین اجتماعی ایالت متحده را (ضروری جهت اشتغال، به طور مثال اشتغال در دانشگاه) کسب کنید

4- نسخه ای از گذر نامه واسناد ویزای خود را تهیه و جهت مقاطع بعدی امضا کنید

5- در مورد سیستم آموزش عالی ایالت متحده اطلاعات کسب کنید

6- در مورد امنیت فردی بیمه خدمات درمانی و حوادث و تندرستی اطلاعات کسب کنید

7- در یک تور سازماندهی شده به مناطق محلی شرکت کنید

8- حساب بانکی گشوده تلفن همراه را خریداری نمایید

9- در آزمون مهارت زبان انگلیسی شرکت کنید

10-  در مورد فرهنگ ایالات متحده، روابط فردی واجتماعی در این کشور اطلاعات کسب کنید و...

11-  اطلاعاتی در مورد خدمات و برنامه های ویژه دانشجویان بین المللی دریافت کنید.

 

برنامه آشناسازی

غالب مراکز مشاوره در زمینه تحصیلی در ایالات متحده، برنامه های معارفه ای را در ماه می، ژوئن و ژانویه برگزار میکنند، و اطلاعات وراهنمایی هایی را در مورد دانشکده ها و دانشگاههای ایالات متحده ویژه دانشجویان کشور شما ارائه می دهند .

به وب سایت تحصیلی در ایالات متحده امریکا (education USA) مراجعه کنید و بر روی لینک ویژه دانشجویان بین المللی و سپس بر روی شرکت در معارفه پیش از عزیمت کلیک کنید تا دریابید آیا موردی از این برنامه ها در کشور شما وجود دارد یا خیر.

 

استادان

آداب اجتماعی رفتار بین دانشجو و استاد در موسسات مختلف متفاوت است. گرچه بعضی از اساتید مقید به روش های سنتی تر هستند، اما سایر آنها با پوشیدن شلوار جین و پیراهن اسپرت به کلاس درس می آیند و تاکید میکنند که آنها را با نام کوچک صدا بزنید.

در زیر چندین نکته در مورد چگونگی رفتار با اساتید ذکر شده است :

1- همواره مدرسان خود را با استاد یا دکترخطاب کنید مگر اینکه غیر از این خواسته شود. اگر مدرس شما تمایل دارد چیز دیگری خطاب شود معمولا به شما می گوید.

2- از اینکه دانشجویان اساتید را به نام کوچک صدا بزنند شوکه نشوید، این امر بین دانشجویان کارشناسی ارشد بسیار متداول است، زیرا رابطه حرفه ای نزدیکتری نسبت به دانشجویان کارشناسی بین ایشان و اساتید ایجاد می شود.

3- اساتید در ایالات متحده دارای زمان کاری، چندین ساعت در هفته می باشند، که جهت مشاوره در دفتر خود حضور دارند.

4- بسیاری از دانشجویان در این ساعت کاری قرار ملاقات هایی را با اساتید خود زمانبندی می کنند تا در مورد پروژه ها، بررسی مطالب بحث کنند، و یا خیلی ساده به تبادل نظر در مورد موضوعی مفروض با اساتید خود بپردازند.

5- غالب برداشت اساتید از شما بر اساس میزان مشارکت کلاسی شما نهاده شده است. گاهی بخشی از نمره شما بر اساس مشارکت شما در کلاس داده می شود. در کلاس علاقه نشان دهید، صحبت کنید، سوال بپرسید و به سایر نظرات پاسخ دهید.

6- در مقطع کارشناسی بسیاری از استاد یاران (TA) با اساتید کار می کنند و بعضی دیگر بخشی از یک واحد درسی و یا تمام واحد را تدریس می کنند. این استاد یاران اغلب، دانشجویان تحصیلات تکمیلی، هستند. نباید آنها را "استاد" صدا بزنید، بلکه آنها را آقا یا خانم و یا اگر از شما بخواهند به نام کوچک خطاب کنید .

 

 

مهارتهای یادگیری

بسیار معمول است که دانشجویان فکر کنند می دانند چگونه یک دانشجوی موفق باشند و اینکه اگر مطالب را بخوانند و مطالعه کنند نمرات خوبی کسب می کنند. اما روش های تدریس مختلف، زبان متفاوت، پیش زمینه علمی متفاوت و فرهنگ متفاوت در دانشگاه بر توانایی شما برای موفقیت تاثیر می گذارد .

بسیاری از دانشکده ها و دانشگاه ها کلاس های کوتاه مدتی را جهت کمک به شما در موفقیت تحصیلی برگزار می کنند. موضوعات این کلاسها شامل استفاده از منابع کتابخانه دانشکده جهت نوشتن مقاله استفاده از اینترنت کسب مهارتهای مفید مطالعه واجرای مدیریت موثر زمان می شود.

اگر زبان اول شما انگلیسی نیست می توانید با مراجعه به مرکز نگارش دانشگاه شرکت در کلاس ELS (انگلیسی به عنوان زبان دوم) یا پیوستن به گروههای مکالمه غیر رسمی انگلیسی سطح خود را بالاتر ببرید. همچنین وب سایت های بسیارعالی در زمینه مهارت های مطالعه در اینترنت وجود دارد .

 

قانون احترام

غالب دانشکده ها و دانشگاه ها در ایالات متحده دارای قانون احترام یا اظهاریه ای از قوانین هستند که انتظار می رود دانشجویان در زندگی دانشگاهی خود از ان ها پیروی کنند. این قوانین اساسا به صداقت و اصالت دانشگاهی مربوط می شوند، موسسات آموزشی ایالت متحده با جدیت تمام این قوانین را لحاظ می کنند و عدم آگاهی، توجیهی برای نقض آنان نخواهد بود.

نقض یک سیاست دانشکده در صداقت دانشگاهی ممکن است به تعلیق از دانشکده منجرگردد، حتی اگر رفتار خاص دانشگاهی در کشور شما پذیرفته باشد و یا بخشی از فرهنگ شما باشد، پذیرفته نیست که قوانین دانشکده یا دانشگاههای ایالات متحده را نقض کنید.

قانون احترام دانشگاه، یا قانون رفتار دانشگاه، عموما در ابتدای سال تحصیلی بین دانشجویان جدید الورود است. اگر در موردهر یک از این موضوعات، پرسشی دارید با استاد مشاورتحصیلی یا مشاور دانشجویان بین المللی صحبت کنید.

 

تقلب

دریافت کمک غیر مجاز در انجام یک تکلیف، آزمون یا امتحان می باشد. شما نباید در طول هر آزمون یا هر نوع امتحانی هیچ گونه اطلاعاتی یا پاسخی از کسی دریافت کنید، یا به کسی اطلاعات یا پاسخی بدهید. در صورتی که ممنوع باشد، نباید هیچ گونه یادداشتی یا کتابی سر جلسه امتحان ببرید و نباید هنگام برگزاری آزمون به هیچگونه کتاب یا یادداشتی رجوع کنید، مگر در دستور العمل غیر از این آمده باشد. بعضی اوقات در طول یک آزمون ممکن است فقط از دانشجوی همزبان خود در خواست تکه ای کاغذ یا پاک کن کرده باشد. از این موضوع اطلاع داشته باشید واز هر گونه شک برانگیزی بپرهیزید.

 

دزدی ادبی

دزدی ادبی نوع دیگری از تقلب است. این امر شکست شما در انجام کار اصلی خود در تکالیف نگارشی است، و به جای آن از جملات وایده های فرد دیگری، بدون ذکر منبع، به گونه ای استفاده می کنید که گویی نظرات خودشماست. دزدی ادبی دزدی ادبیاتی و فکر، تلقی می گردد و در دوره آکادمیک شدیدا محکوم می شود.

هنگامی که جملات یا ایده هایی از کتاب ها، مجلات، وب سایت ها، آثار ضبط شده، فیلم ها، و یا سایر منابع اطلاعاتی نقل قول می کنید، همواره اعتبار مطلوب را به آن نویسنده در متن خود بدهید.

بسیاری از دانشگاه های ایالات متحده دستور العمل های خاصی برای نقل قول از یک نویسنده دارند و بعضی از آن ها برای نگارش مقاله، راهنمایی هایی  را به چاپ می رساند. جهت پیشگیری از اتهام دزدی ادبی حتما از سیاست های دانشگاه خود در رابطه با روش های نقل قول جملات سایر افراد اگاهی پیدا کنید.

 

مرور

به محض رسیدن به دانشگاه به اداره دانشجویان بین المللی مراجعه کنید .

در جلسه معارفه یا اشنا سازی دانشجویان جدید الورود ویا دانشجویان بین المللی دانشکده شرکت کنید.

در اولین روزهای ورو با دانشگاه آشنا شوید با افراد جدید ملاقات کنید وبه دانشکده جدید خود عادت کنید.

از مشاوره تحصیلی خود بخواهید در تنظیم برنامه زمانی نیمسال اول وبرنامه ریزی برای ترم های بعدی و فرصت های ویژه دانشگاهی به شما کمک دارید .

اعضا هیئت علمی وکارمندان دانشگاه مشتاق کمک به شما هستند اما تا زمانی که از آنها در خواست کمک نکنید نمی توانند تصور کنند که نیاز به کمک دارید .

در کلاسها یا جلسات ویژه ای که به شما کمک می کند دانشجویی موفق باشید شرکت کنید

با قانون احترام وقانون رفتار دانشجویی دانشکده خود آشنا شوید.

 

شاد و سربلند باشید.

تیم وقت سفارت ایران - آنکارا

خدمات :

پیکاپ پاسپورت - پیکاپ ویزا

وقت سفارت آمریکا - وقت سفارت کانادا - وقت سفارت انگلیس

ویزای آمریکا - ویزای کانادا

 

تاریخ انتشار :11 تیر 1393