پیکاپ پاسپورت آمریکا پیکاپ ویزای آمریکا پیکاپ پاسپورت انگلیس وقت سفارت آمریکا

ورود به آمریکا

وقت صحیح در آمریکا آمریکا از سیستم 12 ساعته پیروی می کند .12 ساعته از نیمه شب تا ظهر "a.m"(قبل از ظهر ) نام دارد. 12ساعت از ظهر تا نیمه شب "p.m" (بعد از نیمروز) نامیده می شود. به عنوان مثال 14:00 به معنای ساعت 2 بعد از ظهر است یا ساعت 22:00 یعنی ساعت 10شب و10:00 یعنی ساعت 10. قبل از ترک هواپیما ساعت خود را به وقت صحیح آمریکا تنظیم کنید. به خاطر دشته باشید که آمریکا 9 منطقه جغرافیایی ساعتی استاندارد دارد، لذا اگر باید به پرواز دیگری منتقل کنید، ممکن است مجبور به تغییر مجدد ساعت خود باشید.

 

اداره مهاجرت آمریکا

هنگام پرواز به آمریکا از شما خواسته می شود که فرمهای مهاجرت و گمرک را من جمله فرم 94_I (مخصوص ورود و خروج) تکمیل کنید. برای تکمیل فرم 94-I از فرم 20-I یا 2019_DS استفاده کنید.

(لطفا توجه داشته باشید که فرم 94-I تنها فرم دولتی است که از روش اروپایی تاریخ گذاری، استفاده می کند: روز/ ماه/ سال)

هنگامی که هواپیما را ترک می کنید و وارد قسمت مهاجرت می شوید فرم تکمیل شده و گذر نامه و20-I یا 2019_DS را ارائه خواهید داد. مامور مهاجرت فرم 94-I را مهر زده وآنرا به گذر نامه تان منگنه خواهد کرد و آنرا به همراه فرم 20-I یا 2019_DS به شما پس خواهد داد.

طی مدت اقامت تان این کارت را به صورت امن در گذر نامه تان نگهدارید. در آن رده بندی ویزایی که هنگام ورود به شما داده شده است به علاوه مدت زمانیکه مجاز به اقامت هستید درج شده است. برای افرادی که در وضعیت F یاJ  هستند تاریخ انقضا به عنوان "D/S" درج خواهد شد که به معنای مدت زمان اقامت است.

در فرم 94-1 دانشجویان 1-M تاریخی را که انتظار می رود برنامه را تکمیل کنید به علاوه 30 روز (حداکثر یکسال) درج خواهد شد. قبل از اینکه از قسمت مهاجرت خارج شوید، چک کنید و اطمینان کسب کنید که وضعیت صحیح در فرم 94-1 شما درج شده باشد (D/S برای دانشجویان 1-F و 1-J)

ممکن است برای ارائه اطلاعات مکمل گرفتن عکس یا اثر انگشت، برای تایید هویت، یا انجام مصاحبه کوتاهی، بعضی از دانشجواین به قسمت دیگری ارجاع داه شوند. همچنین ممکن است برای تایید برنامه هایشان به آنها وقت ملاقاتی داده شود.

اگر از شما خواسته شود که کنترل دومی را انجام دهید مامور گمرکی برای تایید وضعیت تان از sevis استفاده خواهد کرد، او ممکن است برای تایید اطلاعاتی که ارائه می دهید با کالج یا دانشگاه تماس بگیرید.

فرم94-I بسیار مهم است زیرا نشان می دهد که شما به صورت قانونی وارد آمریکا شده اید و تا چه مدت حق اقامت در آنجا دارید بسیار حائز اهمیت است که اطلاعات مندرج در آن صحیح باشد زیرا وارد کامپیوتر دولتی آمریکا می شود که اطلاعات مربوط به تاریخ  ورود و خروج را نشان خواهد داد.

اطمینان کسب کنید که اطلاعات فرم 94-I با آنچه که در sevis درج شده است یکسان باشد. هر گونه تفاوتی می تواند موجب اشتباه در سیستم کامپیوتری شود و تایید وضعیت شما را دشوار سازد.

راهنمایی های مربوط به نحوه تکمیل فرم 94-I را میتوان در وب سایت های گمرک و محافظت از مرز در مشاهده کرد.

در ذیل نمونه ای از فرم 94-I به همراه دستورات درج شده است. ممکن است بخواهید نمونه را قبل از سفر پر کنید و از آن برای پر کردن فرم اصلی قبل از رسیدن به آمریکا استفاده کنید.

 

توجه: شهروان کانادا برای ورود به آمریکا جهت انجام تحصیلات، لزومی به اخذ ویزا ندارند، اما مانند سایر دانشجویان تبادلی باید مدرک sevis را (20-I یا 2019_DS) که توسط کالج یا دانشگاهی در آمریکا یا دپارتمان سازمان ضامن دولتی، صادر شده است به علاوه مدارک اثبات پرداخت هزینه sevis و توانایی پرداخت هزینه های برنامه تحصیلی را ارائه دهند.

اگر شهروند کانادا هستید برای کسب اطمینان از داشتن مدارک لازم جهت ورود به آمریکا لطفا از وب سایت DHS، گمرک و محافظت از مرز (CBP) دیدن کنید.

به مجرد ورود به آمریکا، باید تمامی سوالات خود را در مورد وضعیت مهاجرت و ویزای خود با مامور منتصب دانشگاه یا مشاور دانشجویان خارجی مطرح کنید. اگر در مورد اقامت تان در آمریکا سوالی دارید، دفتر دانشجویان خارجی در دانشگاه شما منبع مهمی است.

قبل از عزیمت به آمریکا به وب سایت دفتر دانشجویان خارجی مراجعه کنید یا اگر سوالی دارید که در وب سایت یا اطلاعات مربوط به ورود که به همراه 20-I یا 2019_DS به شما ارسال شده بود به آن پاسخ داده نشده است، به مامور اداری آنجا ایمیل ارسال کنید، اندکی پس از ورود شخصا به این دفتر مراجعه نمایید.

از حروف بزرگ استفاده کنید. به انگلیسی بنویسید. از حروف استاندارد انگلیسی استفاده کنید و چاپی بنویسید.

نام (بلوک 1، 2، 14و 15) - نام خانوادگی (بلوک1و14) همچنین نام فامیل خوانده میشود.

اگر فقط یک نام دارید آنرا در بلوک نام خانوادگی بنویسید.

املاء مهم است زیرا باید یکنواخت باشد. به عنوان مثال سیستم نمی تواند Mc Millan یا  McMillan را به عنوان یک نام بخواند. استفاده از خط ربط نیز باید یکنواخت باشد. نام خودرا به صورت چاپی بنویسید، درست مانند آنچه که در فرم 20-I یا  2019_DS و گذر نامه و ویزایتان درج شده است.

تاریخ تولد (بلوک 3و16) وتاریخ صدور (بلوک 11) - تاریخ تولد شما باید به ترتیب روز/ ماه/ سال نوشته شود.

این همان ترتیبی نیست که در فرم 20-I یا 2019_DS درج شده است .

به عنوان مثال اگر شما در روز 9 ژانویه در سال 1986 متولد شده اید باید در بلوک تاریخ تولد بنویسید 09/01/1986 (بلوک3و16). همین فرمت تاریخ گذاری در بلوک 11 برای تاریخ صدور استفاده شده است.

کشور تابعیت  (بلوک 4و17) کشور تابعیت کشوری است که گذر نامه تان در آنجا صادر شده است. می توانید املاءآمریکایی را در بلوک 1 فرم 20-I در خط دوم فرم 2019_DS پیدا کنید. حتما تمامی بلوک های لازم را تکمیل کنید.

 

گمرک آمریکا

پس از عبور از قسمت مهاجرت چمدانهای خود را دریافت کرده و از گمرک عبور خواهید کرد. یک مامور گمرکی از شما خواهد خواست تا آنچه که به همراه خود وارد کشور می کنید را اعلام کنید. چمدانهای شما را تفتیش کرده وفرم گمرکی پرشده در هواپیما را بررسی خواهد کرد.

جرائم برای پنهان کردن اقلامی که باید اعلام می شدند می تواند سنگین باشد، بنابراین صادق باشید وتمامی اقلام را اعلام کنید. (به خاطر داشته باشید که در مورد اقلام اضافی که ارسال کرده اید یا به زودی برای شما ارسال می شود با مامور صحبت کنید).

شما می توانید اقلامی رابرای استفاده شخصی بدون پرداخت عوارض گمرکی وارد آمریکا کنید. به عنوان یک شخص غیر ساکن شما آوردن هدایایی به ارزش کل 100دلار بدون پرداخت عوارض دارید. در صورتیکه ارزش کل این اقلام بیش از 100دلار باشد، باید عوارض گمرکی پرداخت کنید. شما باید مبلغ پولی که به همراه دارید را اعلام کنید اما مجبور به پرداخت عوارض برآن نخواهید بود.

شما می توانید مبلغ دل خواهتان را وارد آمریکا کید اما اگر آن مبلغ بیش از 10000$ باشد باید آنرا به مقامات گمرک گزارش دهید. آوردن برخی از اقلام ممنوع یا محدود می باشد (برای مشاهده فهرستی از اقلام ممنوع از وب سایت گمرک وحفاظت مرزهای آمریکا در دیدن کنید برای اطلاعات بیشتر در مورد ترخیص از گمرک آمریکا لطفا از وب سایت دیدن کنید.

 

برای وقت سفارت آمریکا به سایت وقت سفارت مراجعه کنید.

روزگار به کام، شاد و پیروز باشید.

تیم تخصصی وقت سفارت ایران - آنکارا

خدمات :

پیکاپ پاسپورت - پیکاپ ویزا

وقت سفارت آمریکا - وقت سفارت کانادا - وقت سفارت انگلیس

 
تاریخ انتشار :28 خرداد 1393