پیکاپ پاسپورت آمریکا پیکاپ ویزای آمریکا پیکاپ پاسپورت انگلیس وقت سفارت آمریکا

برج ساعت بیگ بن لندن | نمای تاریخی شهر لندن

آیا قصد سفر به انگلیس را دارید؟آیا از تماشای بزرگ‌ترین و معروف‌ترین برج ساعت جهان در شهر لندن که شهرت جهانی دارد لذت خواهید برد؟در این راستا ما با ارائه این مطلب اطلاعات شما را برای بازدید از برج ساعت بیگ بن لندن افزایش خواهیم داد.

برج ساعت بیگ بن لندن

cc


خصوصیات برج ساعت بیگ بن

برج ساعت بیگ بن به انگلیسی: (Big Ben) بزرگ‌ترین و معروف‌ترین برج ساعت جهان است که در شهر لندن واقع است برج ساعت کاخ وست‌مینستر که در ضلع شمال شرقی ساختمان پارلمان بریتانیا قرار دارد، به نام برج بیگ بن یا ساعت بیگ بن، شهرت جهانی دارد.

نمای زیبا از برج ساعت

در واقع، بیگ بن، نام زنگ بزرگ سیزده تنی است که در داخل برج قرار دارد و سر هر ساعت هم به صدا در می‌آید.برج ساعت بیگ بن، در بریتانیا، رسمأ به نام «برج سنت استفان کاخ وست‌مینستر»، شناخته می‌شود.

برج ساعت بیگ بن لندن8

کاخ وست‌مینستر

کاخ وست‌مینسترمحل برگزاری جلسات مجلس عوام بریتانیا و مجلس اعیان بریتانیا است که در شهر وست‌مینستر در ناحیه لندن بزرگ و در کنار رود تیمز قرار دارد. هم‌اکنون این کاخ برای مراسم‌ها و تشریفات رسمی و همچنین محل زندگی خانواده سلطنتی انگلستان مورد استفاده قرار میگیرید.

برج ساعت بیگ بن لندن

ارتفاع برج ساعت بیگ بن

برج ساعت بیگ بن لندن، از سطح زمین، ۹۶ متر ارتفاع دارد. ساعت این برج که دارای چهار جهت است، ۵۴/۹ متر از سطح زمین ارتفاع دارد.

برج ساعت بیگ بن لندن1

تاریخچه برج ساعت بیگ بن

پس از آنکه کاخ وست مینستر در آتش‌سوزی ویرانگری در تاریخ ۲۲ ماه اکتبر سال ۱۸۳۴ میلادی از بین رفت، چارلز باری، معمار معروف انگلیسی، ساخت مجدد این کاخ را شروع کرد و یک برج ساعت برای ضلع شمال شرقی کاخ درنظر گرفت. با وجود اینکه ته‌بنای برج بیگن بن، به همراه ساختمان کاخ، در سال ۱۸۳۴ نهاده شد، اما خود برج ۱۳ سال بعد در سال ۱۸۵۶ ساخته شد.

باز سازی برج ساعت لندن

بازدید از برج چگونه است؟

هر کسی می تواند بیگ بن را ببیند ، اما از بیرون! چرا که ورود به این ساختمان بلند معمولا محدود به ساکنین انگلستان ‏است.بازدیدی که برای آنها رایگان خواهد بود و توسط یکی از اعضای انجمنی به نام خانه لردها انجام می گیرد. هرچند از سال ‏‏۲۰۱۷ ، به دلیل بازسازی هایی که قرار است به روی این بنا انجام بگیرد ، بازدید برای مردمان این کشور نیز امکان پذیر نخواهد ‏بود و باید تا ۲۰۲۰ برای بازدید از این بنا صبر کنند.

غروب آفتاب برج ساعت لندن

راستی اگر قصد دارید به کشور انگلیس سفر کنید و به دنبال گرفتن وقت سفارت هستید با ما در تماس باشید.

منبع
wikipedia

تاریخ انتشار :12 خرداد 1396