پیکاپ پاسپورت آمریکا پیکاپ ویزای آمریکا پیکاپ پاسپورت انگلیس وقت سفارت آمریکا

آکواریوم ونکوور | تماشای تمام آبزیان دریایی در یک مجموعه

سفر لذت بخش به کانادا و تماشای جاذبه های توریستی از جمله آکواریوم ونکوور میتواند تنوع زیبای در سفر شما به وجود بیاورد.اگر قصد دارید به کانادا بروید همراه ما باشید تا با معرفی آکواریوم ونکوور شما را همراهی کنیم.

آکواریوم ونکوور

سفر لذت بخش به کانادا و تماشای جاذبه های توریستی از جمله آکواریوم ونکوور میتواند تنوع زیبای در سفر شما به وجود بیاورد.اگر قصد دارید به کانادا بروید همراه ما باشید تا با معرفی آکواریوم ونکوور شما را همراهی کنیم.


آکواریوم ونکوور (انگلیسی: Vancouver Aquarium) با نام رسمی مرکز علوم دریایی آکواریوم ونکوور (انگلیسی: Vancouver Aquarium Marine Science Centre) یک آکواریوم در پارک استنلی واقع در ونکوور بریتیش کلمبیای کانادا است.

نمای بیرون آکواریوم ونکوور

اهمیت آکواریوم ونکوور

این مرکز علاوه بر اینکه به عنوان یک جاذبه توریستی برای ونکوور محسوب می‌شود، مرکز تحقیقات دریایی و حفاظت از محیط زیست و توانبخشی حیوانات دریایی نیز بشمار می‌رود. آکواریوم ونکوور یکی از اولین مکان‌هایی است که فعالیت حرفه‌ای در طبیعت را با گالری‌های نمایشی ترکیب کرد و به تفسیر رفتارهای حیوانات پرداخت.شما می توانید با انتخاب تور کانادا از این مجموعه لذت ببرید.

نمای داخل آکواریوم ونکوور

پس از خانه آبزیان باغ وحش لندن که تا به حال همچنان به طور منظم «نمایش عمومی» برگزار می‌کند، آکواریوم ونکوور نخستین مکانی است که بر اساس آموزش و استخدام تمام وقت طبیعت شناسان بنیاد گذاشته شده است. آکواریوم ونکوور پروژه‌های تحقیقاتی گسترده‌ای را در سراسر جهان از جمله نجات و توانبخشی پستانداران دریایی برگزار می‌کند.

آموزش آکواریوم ونکوور

تاریخچه آکواریوم ونکوور

انجمن آکواریوم همگانی ونکوور در سال ۱۹۵۰ توسط دانشگاه بریتیش کلمبیا تشکیل شد. پس از دریافت کمک‌های ۱۰۰٫۰۰۰ دلاری از هر یک از سه سطح دولت کانادا (شهرداری ونکوور، دولت استانی بریتیش کلمبیا و دولت فدرال کانادا) در ۱۵ ژوئن سال ۱۹۵۶ افتتاح شد.

تاریخچه آکواریوم ونکوور

روبان افتتاح توسط وزیر فدرال شیلات جیمز سینکلر بریده شد. مارگارت دختر ۷ ساله سینکلر نیز در این مراسم حاضر بود (او بعدها با نخست وزیر کانادا پیر ترودو ازدواج کرد و نخست وزیر کانادا جاستین ترودو را به‌دنیا آورد).

حمایت دولت در ساخت آکواریم

در ۹ اوت ۲۰۱۰ استفان هارپر نخست وزیر وقت کانادا و گوردون کمپبل نخست وزیر وقت بریتیش کلمبیا اعلام کردند بودجه آکواریوم ونکوور تا ۱۵ میلیون دلار است.

آکواریوم ونکوور1

در اکتبر ۲۰۰۹ آکواریوم ونکوور به عنوان یک مرکز آموزش ساحلی آمریکا توسط آژانس حفاظت محیط زیست ایالات متحده آمریکا تعیین شد. به عنوان اولین مرکز آموزشی در کانادا این نقش برای تقویت همکاری کانادا و آمریکا برای حفاظت و احیای مشترک منابع اقیانوس در نظر گرفته شده است.

آکواریوم ونکوور9

قسمت های مختلف آکواریوم ونکوور

آکواریوم ونکوور حدود ۹٬۰۰۰ متر مربع را پوشش می‌دهد و در مجموع ۹٬۵۰۰٬۰۰۰ لیتر آب در ۱۶۶ آکواریوم را به نمایش می‌گذارد. گالری‌های مختلف و متعدد در زمان‌های مختلف و در طول تاریخ آکواریوم ساخته شده‌اند.

قسمت مختلف آکواریوم ونکوور

گالری اقیانوس آرام

این مرکز متشکل از یک مخزن ۲۶۰٬۰۰۰ لیتری است که در داخل سالن نمایشگاه به طور مستقیم در مجاورت ورودی قرار دارد. ماهی ها و بی‌مهرگان از تنگه جرجبا در این گالری نمایش داده شده است.

بخش اقیانوس آکواریوم ونکوور

جایگاه پنگوئن‌ها

با الهام از تخته‌سنگ‌های ساحلی این گالری ویژگی‌های پنگوئن‌های آفریقایی را به نمایش می‌گذارد.

قسمت پنگوئن آکواریوم ونکوور

وحوش ساحلی

این گالری شامل چندین استخر است که در آن دلفین پهلوسفید اقیانوس آرام، سمور دریایی و گرازماهی بندر زندگی می‌کنند. به طور دائم نمایش داده می‌شوند و بازدید کنندگان قادر به لمس آنان هستند.

دلفین آکواریوم ونکوور

منطقه استوایی

این گالری شامل یک نمایشگاه بزرگ از ماهی‌های استوایی و حیوانات دیگر از جمله کوسه نوک سیاه صخره و یک لاک پشت دریایی سبز است.

آکواریوم ونکوور2

جنگل‌های بارانی آمازون

تعدادی از آبزیان آب شیرین، مارها، کیمنها، تنبلها، پرندگان و دیگر موجودات از آمازون ساکن این گالری هستند.

آکواریوم ونکوور3

قسمت های مختلف دیگر را میتوانید در تور ارزان کانادا تماشا و از آن ها لذت ببرید.

منبع:
wikipedia

تاریخ انتشار :14 خرداد 1396